Lawendowa mydlarnia

Lawenda coraz chętniej jest używana w przemyśle kosmetycznym. Nie tylko przez jej atrakcyjny zapach, ale także przez różnorodne korzyści pielęgnacyjne oraz zdrowotne. Od lat stosuje się ją podczas aromaterapii. Szczególnie ważne jest to podczas produkcji lawendowych mydełek.

Korzyści zapachowe lawendy

Olejki eteryczne będące składnikiem nasion lawendy mają szereg pozytywnych właściwości. Niewątpliwie najpopularniejszą z nich jest charakterystyczny zapach działający relaksująco oraz uspokajająco. Nadaje się idealnie na chwilę odprężenia po ciężkim i stresującym dniu. Po takim rytuale nerwy przejdą na drugi plan, a ich miejsce zajmą pozytywne myśli. Dodatkowo badania potwierdzają jego pozytywny wpływ na leczenie bólów głowy.

Korzyści zdrowotne lawendy

Co warto wiedzieć, olejek reguluje produkcje sebum, czyli idealnie nada się do skóry tłustej i mieszanej. Co więcej, ma udowodnione działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze oraz przeciwzapalne. Te właściwości świetnie sprawdzą się przy leczeniu trądziku i wszelkiego rodzaju stanów zapalnych. Zniweluje małe oparzenia, również te słoneczne i ugryzienia owadów. Dodatek lawendy w mydle przyniesie pozytywne skutki w domowej kuracji egzemy skórnej. Wraz z regularnym stosowaniem produktu, ustanie swędzenie i zniknie zaczerwienienie. Ponadto, przyśpiesza gojenie się ran. Ekstrakty z lawendy zawarte w mydełkach posłużą detoksykacyjnie dla skóry i zniwelują bóle mięśni spowodowane mikro-urazami.

Korzyści na przyszłość

Najbardziej pożądany efekt kosmetyków, czyli działanie przeciwzmarszczkowe. To także można uzyskać, dzięki olejkom lawendowym. Mydełka odegrają swoją rolę w utrzymaniu młodo wyglądającej skóry na dłużej. Antyoksydanty pochodzące z ekstraktów nasion zwalczają uszkodzenia spowodowane przez szkodliwe promieniowanie UV, czy zanieczyszczenia powietrza.

Walory estetyczne

Mydełka Lawendowa mydlarnia (https://www.bee.pl/mydlarnia-4-szpaki-hydrolat-lawendowy-mydlarnia-cztery-szpaki_p13419.html) zawdzięczają swój piękny pastelowy kolor nasionom lawendy. Często są one dodawane w całości, co nie tylko sprawia, że produkt staje się bardziej atrakcyjny dla oka, ale także mogą one spełniać funkcję delikatnego peelingu.

Kwiaty lawendy mają liczne właściwości, które pozytywnie wpływają na zdrowie i pielęgnację skóry. To sprawia, że jest ona najłatwiejszym do użycia i najbardziej wydatnym składnikiem codziennej pielęgnacji. Regularne użycie gwarantuje pozytywne zmiany w kondycji skóry oraz w ogólnym samopoczuciu. Naturalne mydełka, są bezpieczne w użyciu i wykonywane bez niepotrzebnych sztucznych substancji chemicznych. Dbanie o siebie nigdy nie było prostsze. 

Spa zdjęcie utworzone przez freepik – pl.freepik.com