Forum

Czyszczenie elewacj...
 
Notifications
Clear all

Czyszczenie elewacji

2 Posty
2 Users
0 Likes
430 Widok
Posty: 3
Topic starter
(@wiktor)
New Member
Dołączył: 2 lata temu

Jakie są korzyści częstego czyszczenia/mycia elewacji? Czy to coś więcej, niż estetyka? Przy okazji zapytam o orientacyjne koszty. Wiem, że nie brakuje w sieci ofert typu https://tetonclean.pl/oferta/mycie-elewacji . Przedstawiciele takich firm raczej nie będą wdawać się w dyskusje na ten temat. Może tu uzyskam odpowiedź na to pytanie.

1 Reply
Posty: 6
(@maczynski)
Active Member
Dołączył: 2 lata temu

Częste czyszczenie i mycie elewacji ma wiele korzyści, które przekraczają estetykę. Oto kilka z nich:

  1. Zapobieganie uszkodzeniom: Regularne usuwanie brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń z elewacji pomaga zapobiegać uszkodzeniom powierzchni. W ten sposób można uniknąć powstawania trwałych plam, korozji i uszkodzeń powodowanych przez szkodliwe substancje chemiczne.

  2. Poprawa izolacji: Czyste elewacje mogą pomóc w poprawie izolacji cieplnej budynku. Brud i zanieczyszczenia na elewacjach mogą przyczyniać się do utraty ciepła, co z kolei prowadzi do większych rachunków za ogrzewanie.

  3. Poprawa jakości powietrza: Czyste elewacje pomagają w poprawie jakości powietrza, ponieważ ograniczają ilość pyłów i alergenów w powietrzu. To ważne szczególnie dla osób cierpiących na alergie lub problemy z oddychaniem.

  4. Zapobieganie rozwoju grzybów i pleśni: Częste mycie elewacji może również pomóc w zapobieganiu rozwojowi grzybów i pleśni na powierzchniach zewnętrznych budynków, co jest szczególnie ważne dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego.

Jeśli chodzi o koszty mycia elewacji, zależą one od wielu czynników, takich jak rozmiar budynku, rodzaj elewacji i stopień zabrudzenia. Zazwyczaj firmy oferujące usługi mycia elewacji oferują bezpłatną wycenę przed przystąpieniem do prac. Koszty mogą wahać się od kilkuset do kilku tysięcy złotych w zależności od wymienionych czynników.

Odpowiedz
Share: